جهت تعمیر، نصب و مشاوره رایگان کولرگازی و پکیج با ما تماس بگیرید 
0936-377-8164

مزایا، تفاوتها و نحوه شناسایی کولر گازی اینورتر

 
شاید شما نیز هنگام مقایسه کولرهای گازی با نام کولر اینورتر یا inverter برخورد کرده احیانا توسط فروشنده به خرید آن ترغیب شده اید، در این مطلب قصد داریم شما را با تکنولوژی کولرهای گازی اینورتر آشنا سازیم. 
نحوه تشخیص کولر گازی اینورتر از کولر گازی معمولی  برای عزیزانی که قصد تشخیص کولر اینورتر را دارند تا هنگام خرید کولر گازی متضرر نشوند:
 - اولین و ساده ترین اقدام خرید از فروشگاه های معتبر و مطمئن میباشد. 
- دومین راه تشخیص کولر گازی اینورتر از کولر گازی معمولی دقت روی برچسب آن میباشد :کولر گازی اینورتر با گاز R410a کار می‌کند که حتماً این اطلاعات ثبت‌شده است ، در حالی که روی برچسب مشخصات کولر گازی معمولی  گاز مصرفی  R22 می‌باشد.
- سومین مورد میزان پایین بودن آمپر مصرفی کولر گازی است، برای مثال یک کولر گازی اینورتر با توان 18000 آمپر مصرفی 7 را داراست در حالی که آمپر مصرفی یک کولر گازی معمولی تا 10 نیز میرسد. 
لازم به ذکر است کولر های گازی اینورتر در مقایسه با مدل هم قدرت خود تا 50 درصد قیمت بالاتری دارند ولی از لحاظ میزان برق مصرفی و کیفیت قطعات از مدلهای معمولی برتری دارند. 
در پایان اگر هنوز در انتخاب کولر گازی خود تردید دارید میتوانید به صورت رایگان از مشاوره با کارشناسان و تعمیرکاران مجرب ما استفاده کنید.

برای مشاوره خرید و نصب کولر گازی در تبریز میتوانید با ما تماس بگیرید 
برای آشنایی بیشتر با تکنولوژی اینورتر لازم به ذکر است اینورتر یا مبدل به معنای وارونه گردان یا معکوس کننده می باشد و درسیستمهای کمپرسوری به معنای دور متغیر بوده به طوریکه چرخش کمپرسور دورانی و سرعت آن متغیر است و بسته به دما و رطوبت تنظیمی توسط کاربر دورکمپرسورکم یا زیاد می شود و هیچ وقت کمپرسور در زمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد خاموش کامل نمی شود فقط دورآن کم شده و با حداقل مصرف برق کارمی کند و بسته به نیاز مجدد شروع به کار با دور بالا می کند. پس همیشه دور کمپرسور زیاد یا در جهت عکس کم شده و به اصطلاح کمپرسور استارت اضافه نمی کند و عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که باعث اصلی مصرف برق زیاد است در این سیستمهای اینورتر اتفاق نمی افتد. اینورتر درواقع با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند می باشد.کمپرسورهای اینورتر عمدتا" با گاز جدید410 که سازگار با محیط زیست است کارمی کند و درنتیجه راندمان دستگاه بالاتر می باشد.شرکت های سازنده معمولا" پانل های داخلی اسپلیتهای اینورتر را زیباتر می سازند تا خریداران بیشتر تمایل به خرید داشته و انگیزه ای برای خریداران باشد. اسپلیتهای اینورتر یک یا چند پانله با یونیت های داخلی دیواری، زیرسقفی و کانالی سرد و گرم تولید می گردند. کولرهای گازی اسپلیت مدل اینورتر بین 60 الی 65 درصد کم مصرف تر می باشند هرچند قیمت بالاتری دارند.
کولرهای کم‌مصرف نسل جدید تقریباً می‌توان گفت که دو فرق عمده با کولرهای قدیمی دارند و مشکلات آنها را تا حدودی حل کرده اند.گاز مصرفی در این کولرها گازR410a است و بسیار سردتر از  گاز کولرهای قدیمی که گاز آن‌ها R22 می‌باشد دمای جوشش گاز R410a منفی ۵۲ در جه سانتی گراد است درحالی‌که دمای جوشش گاز R22 منفی ۴۱ درجه سانتی گراد است که این تفاوت بسیار قابل‌توجه است واین اختلاف ۱۰ درجه‌ای بسیار تأثیرگذار است در سرمادهی و بازده کولر گاز اینورتر نقش مهمی دارداما یکی از موارد مهم‌تر و پرهزینه‌تر فرق این دو کولر این است که کمپرسور کولر گازی کم‌مصرف به نحوی طراحی‌شده است که هیچگاه در بازه زمانی کوتاه کاملاً خاموش نمی‌شود بلکه همیشه حتی زمانی که شما در طول روز از آن استفاده‌ای نمی‌کنید با دور بسیار کند در حال آماده‌به‌کار است و همین مصرف برق آن را در هنگام استارت بسیار کم می‌کند البته با تغییراتی که در این کولر انجام داده‌شده مانند فرکانسی کردن برق آن یا نصب حس‌گرهای حساس به تعداد افراد حاضر در محیط و بسیاری از امکانات دیگر باعث شده‌اند که حدوداً ۵۰ تا ۶۰ در صدر از مصرف برق آن کم شود که توضیح آن خارج از حوصله این بحث است

تگها: نحوه تشخیص کولر گازی اینورتر ، کولر گازی اینورتر چیست ، مزایای کولر گازی اینورتر ، تفاوت کولر گازی اینورتر ، کولر گازی inverter ، میزان مصرف کولر گازی اینورتر ، نصب کولر گازی تبریز ،
 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic